T2-campus en TALim zetten samenwerking verder

19.06.2025

Sinds september 2024 bundelen T2-campus en Talenten Academie Limburg (TALim) de krachten voor talentontwikkeling bij Genkse jongeren. Zo opende de techcampus afgelopen cursusjaar elke zaterdagvoormiddag haar deuren voor TALim, een initiatief dat zich inzet voor de ontwikkeling van jong talent in Limburg. Ook na de zomer slaan beide organisaties opnieuw de handen in elkaar om jong talent in Genk alle kansen te geven.

Schooluitval blijft een hardnekkige uitdaging in Genk en Limburg. Bij TALim willen ze jongeren de kans en ondersteuning bieden om hun potentieel te ontdekken en hun pad te vinden in de samenleving. Gedurende het volledige cursusjaar 2024-2025 maakte TALim daarbij intensief gebruik van de infrastructuur van T2-campus om tieners zo optimaal te laten kennismaken met tal van interessevelden en beroepen. In deze techcampus in het Genkse Thor Park zetten kernpartners SyntraPXL, VDAB en EducaThor namelijk dagdagelijks in op het stimuleren van jong en oud richting een passende opleiding en job in de technologiesector. Een goede match dus.

EducaThor droeg het afgelopen jaar actief bij aan de onderdompeling van de jongeren van TALim in STEM. “Onze coaches organiseerden een workshop in TECHville, waar de jonge techtalenten met behulp van technologie een slimme en duurzame stad bouwden. Samen met VOKA gaven we ook een workshop in ons Talentcenter. Het is fijn om tieners te helpen hun talenten en interesses te ontdekken en te ontwikkelen. We hopen dan ook dat deze jongeren extra gemotiveerd zijn om naar school te gaan en met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan,” aldus onderwijsmanager bij EducaThor, Ingrid Cruysberghs. “T2 staat voor Talent en Technologie, en we kunnen niet vroeg genoeg beginnen om zowel meisjes als jongens warm te maken voor STEM, en hen van jongs af aan een sterk netwerk op te laten bouwen.”

De toekomst van Genkse en Limburgse jongeren versterken

Herman Reynders, voorzitter van TALim, kijkt met een positief gevoel terug naar het eerste jaar van deze samenwerking. “Het afgelopen jaar is een krachtig bewijs geweest van wat er mogelijk is voor jongeren wanneer onderwijs, technologie en praktijk écht samenkomen. Dankzij de state-of-the-art infrastructuur van T2-campus krijgen jongeren de kans om diverse beroepen en hun eigen talenten te ontdekken tijdens interactieve workshops in een inspirerende, praktijkgerichte omgeving. Zo draagt T2-campus actief bij aan het realiseren van de missie van TALim: jongeren een venster bieden op hun toekomst. We kijken ernaar uit om deze samenwerking komend jaar verder uit te bouwen en samen nog meer jongeren te inspireren op weg naar een middelbaar diploma en naar de arbeidsmarkt van morgen.”

Dit kan je ook interessant vinden

T2-campus verwelkomt Kristof Thijs als nieuwe Business & Community Manager

T2-campus versterkt haar team met de aanwerving van Kristof Thijs als Business & Community Manager.  Met meer dan 23 jaar ervaring bij Voka – Kamer van Koophandel Limburg en een sterke reputatie als drijvende kracht achter FIRST LEGO League Belgium & Luxembourg, brengt hij een uitgebreid netwerk, strategisch inzicht en een uitgesproken passie voor STEM-ontdekking mee naar de TECHtalenthub in Genk.

Stijging van 17,6%: T2-campus Genk bereikt recordaantal STEM-leerlingen

De T2-campus in Genk breekt records: in het schooljaar 2024-2025 namen meer dan 11.000 leerlingen en cursisten deel aan STEM-activiteiten en opleidingen op de campus. Dat is een stijging van 17,6% ten opzichte van het voorgaande schooljaar. T2 bevestigt daarmee zijn rol als dé Limburgse techtalenthub voor techniek en technologie, en is zo een belangrijke motor voor het invullen van technische jobs op de Limburgse arbeidsmarkt.